Wirtualny spacer po szkole

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Uwaga! Egzaminy poprawkowe odbędą się 29 i 30 sierpnia (środa / czwartek) o godz. 9.00. Szczegółowy harmonogram zostanie przekazany przez e-dziennik w terminie późniejszym.

Gimnazjum nr 11

Najlepsze w Poznaniu

pulpit jarmark 2018 00616 czerwca 2018r. na Starym Rynku w Poznaniu podczas Jarmarku Świętojańskiego odbył Dzień Dla Hospicjum Palium. Wolontariusze sprzedawali piękne motyle i tym samym wspierali rozbudowę kolejnego już skrzydła hospicjum. Spotkaliśmy tam naszych wspaniałych absolwentów- obecnie uczniów szkół średnich i studentów. Nasza kadra to : Julia Kawicka, Patrycja Parzysz, Patrycja Szymańska i Michał Adamski. Był też gościnnie Dawid. Towarzyszyła nam piękna pogoda, koncerty, mnóstwo różnych atrakcji kulinarnych i artystycznych, przemili ludzie - chętnie uczestniczący w naszej akcji. Za naszą działalność charytatywną otrzymaliśmy specjalne podziękowanie od prof. Jacka Łuczaka. Wszystkim wolontariuszom bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu podopiecznych hospicjum i życzymy wspaniałych wakacji.

Joanna Bobrzyk- koordynator Szkolnego Koła Wolontariuszy

Czytaj więcej: Jarmark Świętojański

DSC 0617Gimnazjum nr 11 to placówka, dla której jednym z istotniejszych elementów procesu wychowawczego jest tworzenie tradycji szkoły i jej podtrzymywanie. Do takich tradycji należy m.in. organizowany od lat zarówno przez młodzież gimnazjalną, jak i licealną Koncert Wiosenny. Tegoroczny koncert pod hasłem „Coś się kończy, coś się zaczyna” odbył się w auli XV LO w czwartek 7 czerwca o godzinie 18.

Czytaj więcej: Koncert Wiosenny 2018

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Jaroszem,  który jest ratownikiem medycznym i specjalistą zdrowia publicznego. Przez 6 miesięcy pracował jako wolontariusz Fundacji Redemptoris Missio w głębokim, malgaskim buszu. Pomagał chorym w zorganizowanym przez siebie punkcie medycznym ulokowanym w prostej chacie bez prądu i wody. O życiu i pracy w tropiku opowie podczas prezentacji „Madagaskar- jak pracować wśród szamanów.” Pośród tropikalnego buszu, na zachodzie Madagaskaru znajduje się wioska o egzotycznej nazwie Befasy. Jej mieszkańcy nie mają dostępu do bieżącej wody i prądu. W porze deszczowej, kiedy przybiera rzeka Kabatomena, są odcięci od świata. Przez niemal pół roku w razie choroby mogą szukać pomocy jedynie u szamanów, którzy częściej jednak szkodzą niż pomagają. Zdarza się, że przygotowywane przez nich okłady powodują ślepotę, nacięcia skóry kończą się zakażeniami, a ziołowe wywary opóźniają przyjmowanie leków. Pojawiła się jednak nadzieja na pozytywne zmiany w wiosce. Losy Befasy stały się bowiem bliskie wielu Polakom.

Przybliży je właśnie J. Jarosz, który będzie gościem  Klubu Odkrywców i Reporterów we wtorek 12 czerwca  o godz. 17.  Spotkanie odbędzie się  w auli XV Liceum Ogólnokształcącego na Os. Bolesława Chrobrego 107. 

Szczególnie  serdecznie zapraszamy redaktorów i opiekunów szkolnych gazetek z piątkowskich placówek oświatowych. Podczas spotkania omówimy bowiem przygotowania do wydania specjalnej wkładki do „Echa Piątkowa”, w której zaprezentowane zostaną  szkolne redakcje oraz ich publikacje o tym, co dzieje się w szkołach na Piątkowie. Prosimy o przesłanie wydań szkolnych gazetek oraz publikacji młodych redaktorów.

Z poważaniem

Walerian Ignasiak

Redakcja "Echo Piątkowa"

6m To my! Silna ekipa pod wezwaniem. Właśnie wzięliśmy udział w akcji #poznanbeznienawisci organizowanej przez Urząd Miasta Poznania. Razem z uczniami innych poznańskich szkół zamalowywaliśmy hasła szerzące mowę nienawiści „upiększające” przystanki PST Kurpińskiego i PST Szymanowskiego. Ulepszyliśmy tym samym świat, w którym żyjemy. Brawo my!

Czytaj więcej: "Poznań bez nienawiści"

Serdecznie zapraszamy na Koncert, który w tym roku przyjmuje piękny tytuł "Coś się kończy, coś się zaczyna...". Z nutką nostalgii i wzruszenia podążymy ścieżką piosenki, tańca i sceny teatralnej. W przerwie od artystycznych wrażeń tradycyjnie zapraszamy do kawiarenki i na loterię fantową.

Organizatorzy

koncert plakat

 

W związku z sukcesami edukacyjnymi osiągniętymi w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/18, a także wieloma inicjatywami podejmowanymi w szkole i poza nią,  Maja Gazdecka z klasy 3 b została stypendystką USKI.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W poniedziałek 28 maja 2018 r. o godzinie 16:00 zapraszamy wszystkich na boisko szkolne, na ktorym odbędzie się pokaz ULTIMATE FRISBEE. Zaprezentuje się profesjonalna drużyna sportowa uprawiająca tę widowiskową dyscyplinę sportu.

Przyjdź, zobacz i zagraj. 

Zapraszają nauczyciele wychowania fizycznego oraz SU.

5mZakończyła się kolejna edycja konkursu "Apetyt na zdrowie". Od grudnia do marca w roku szkolnym 2017/2018 nadsyłane były zdjęcia wykonane przez uczennice klas trzecich, na których przedstawione są zdrowo skomponowane i własnoręcznie wykonane posiłki. Wszystkie były poprawne i zachęcały do ich skonsumowania. Komisja (w składzie Romana Graczyk, Izabela Remblewska oraz grono dziewcząt z klasy 2a i 2d) była bardzo zgodna w wyborze najlepszych prac.

Czytaj więcej: "Apetyt na zdrowie"

2Dnia 24 kwietnia br. w auli naszej szkoły odbyło się kolejne spotkanie w ramach działalności Klubu Odkrywców i Reporterów. Tym razem gościliśmy Alicję i Jędrzeja Łukowskich, wielkich miłośników przygód i podróży, którzy opowiedzieli licznie zebranym gościom o Bajkale.

Podczas półtoragodzinnego spotkania mogliśmy usłyszeć od naszych prelegentów m.in. o drewnianej zabudowie Irkucka czy unikatowym zabytku techniki - Kolei Krugobajkalskiej. 

Czytaj więcej: PRIWIET, BAJKAŁ!

Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji Wielkiej Zbiórki Książek dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych (0-100 lat), wydanych po roku 2000.
Zebrane książki trafią do utworzonych bibliotek dla małych i dużych pacjentów. Książki można oddawać od 23 kwietnia do 20 maja w bibliotece szkolnej. 
Oddaj książkę w bardzo dobrym stanie, taką którą chciałbyś ofiarować bliskiemu podczas choroby.

zaczytani 2018

 

4m1 maja, tradycyjnie, wolontariusze Gimnazjum nr 11 w Poznaniu uczestniczyli w akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum Palium.

Pogoda była wyjątkowa, zastaliśmy tłumy zwiedzających, o tej porze roku ogród wyglądał przepięknie i pachnąco , humory dopisały a motyle malowane przez ostatnie miesiące czekały na wspomagających naszą akcję.

Czytaj więcej: Majówka w Botaniku 2018

całość

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Uczeń z pasją kompleksowe wsparcie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wyborze optymalnych ścieżek edukacyjnych i zawodowych”. Celem projektu jest podniesienie wiedzy i kompetencji kluczowych 1002 uczniów z 80 szkół podstawowych i gimnazjalnych z Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez indywidualne podejście do uczniów zdolnych, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wzrost świadomości i umiejętności 4000 uczniów w dokonywaniu odpowiednich/właściwych wyborów dalszej ścieżki edukacyjnej, dzięki wszechstronnemu i zindywidualizowanemu wsparciu doradczemu oraz polepszeniu jakości procesu nauczania i warunków poprzez podwyższenie wiedzy, kompetencji 391 nauczycieli, pedagogów i doposażenie pracowni przyrodniczych i matematycznych.

Rezultatem realizacji projektu będzie: doposażenie 80 szkół poprzez zakup odpowiednich pracowni i ich wykorzystanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych, doposażenie szkół z zakresu doradztwa zawodowego - ośrodków kariery wg zaadoptowanego standardu SPINKA, nabycie kompetencji kluczowych przez 955 uczniów, nabycie kompetencji przez 47 uczniów ze specjalnymi potrzebami, podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej — 391 nauczycieli.

Okres realizacji projektu: od 01.01.2017 r. do 31.10.2019 r.

Partner projektu: Narodowe Forum Doradztwa Kariery

Całkowita wartość projektu: 13 305 160,00 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 11 309 386,00 zł

3mTo przesłanie i motto Biegu Jońca ,cyklicznych zawodów biegowych dla wszystkich.Jak co roku, wydarzenie to cieszyło się dużą frekwencjąi nie zabrakło w nim także młodzieży z naszego gimnazjum.Na dystansie 1 km pobiegły Emilka i Wiktoria Łuczak z 2c i z 3a, natomiast w kategorii open na dystansie 3km pobiegły Dagmara Dąbrowska, Marta Wasielewska, Paulina Krzykowska i Alicja Rzepecka -wszystkie z klasy 3a. Każdy z uczestników został nagrodzony pamiątkowym medalem, to nagroda za podjęty wysiłek, pokonanie swoich ograniczeń i dobiegnięcie do mety.

Czytaj więcej: „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”

W czwartek 5 kwietnia 2018r. odbył się półfinał w konkursie  

"Matematycznym Biegu Żółwi" dla klas drugich i trzecich.

Grupy z poszczególnych klas reprezentowały dwie drużyny.

Walka o punkty była zacięta i bardzo wyrównana. 

Oto zwycięzcy, którzy zagrają finał z licealistami:

 

Klasy drugie

Klasa 2d Klasa 2c

Kinga Meller

Aleksandra Andrzejewska

Aneta Strzałkowska

Jan Matuszak

Bartosz Puk

Michał Pokora

Fabian Klonowski

Gratulujemy naszemu najmłodszemu roczniowi. Trzymamy kciuki za wygraną :)

Czytaj więcej: Półfinał Matematycznego Biegu Żółwi

2 W ramach działalności Klubu Odkrywców i Reporterów  22 marca w auli naszej szkoły gościł Maciej Fiszer– fotograf pejzażysta, miłośnik przyrody, autor wielu albumów z fotografią artystyczną (Od świtu do zmierzchu, Warta i Metamorphosis). Jego fotografie prezentowane były na wielu indywidualnych wystawach w Poznaniu i w całej Polsce, m.in. na wielkiej objazdowej wystawie „NationalGeographic” Ostatnie takie miejsca na Ziemi.

Czytaj więcej: ARTYSTA FOTOGRAFIK GOŚCIEM KLUBU ODKRYWCÓW  I REPORTERÓW

25mNasza podróż do Bad Honnef zaczęła się w sobotę 17 marca 2018 roku. Autobus rejsowy linii Sindbad pojawił się na przystanku autobusowym przed dworcem PKS około godziny 20:45. Kierowca spakował nasze bagaże, a my wsiedliśmy do pojazdu zajmując miejsca na końcu autokaru.

Do Bonn dotarliśmy w niedzielę około godziny 10:00. Stamtąd odebrali nas nasi partnerzy, razem ze swoimi rodzicami. Droga z Bonn do Bad Honnef trwała około 20 minut. Po kilku godzinach odpoczynku wszyscy uczestnicy wymiany zebrali się w pobliskiej kręgielni. Spędziliśmy tam 2 godziny. Następnie udaliśmy się na obiadokolację. Wróciliśmy do domu bardzo zmęczeni, więc odrazu poszliśmy spać.

Czytaj więcej: WSPOMNIENIA Z WYMIANY UCZNIÓW  W BAD HONNEF

Koniecznie obejrzyj przed poniedziałkiem ten film. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wymiany polsko-niemieckiej. To dobry początek wszelkiej aktywności. Jakie masz pomysły na siebie po tym projekcie? Hm? Pomyśl, zapisz, postaw sobie konkretne cele i... działaj :)

W czwartek 22 marca 2018r. odbył się ćwierćfinał w konkursie  

"Matematycznym Biegu Żółwi" dla klas drugich i trzecich.

Grupy z poszczególnych klas reprezentowały dwie drużyny.

Walka o punkty była zacięta i bardzo wyrównana. 

Oto zwycięzcy z poszczególnych klas:

Klasy drugie

Klasa 2a Klasa 2c

Kacper Latuszewski

Szymon Haraś

Szymon Kossowki

Jan Matuszak

Bartosz Puk

Michał Pokora

Fabian Klonowski

Klasa 2d Klasa 2d

Kinga Meller

Aleksandra Andrzejewska

Aneta Strzałkowska

Piotr Andrzejewski

Andrian Łuczak

Mateusz Zieliński

Maciej Kędziora

Klasy trzecie

Klasa 3a Klasa 3b

Zuzanna Paluszczak

Szymon Górniak

Tomasz Siminiak

Kamil Rzepczyński

Aleksandra Dziekan

Aleksandra Bródka

Maciej Kossowski

 Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w półfinale, gdzie tylko dwie drużyny staną oko w oko z licealistami.

Powodzenia :)

29426056 1838214932915819 62336236211142656 nWtorek a właściwie Dienstag 😊😁 Jeżeli w Polsce nie pada śnieg, to przekazujemy uczciwie, że w Bad Honnef dziś rano było biało 👀 Naprawdę! A potem wyszło 🌞 Wrażeń było sporo już od samego rana. Najpierw zajęcia artystyczne, następnie wyjazd do miasta Bonn, muzeum, zadania na mieście i kolejny dzień aktywności w przełamywaniu barier. Stawiamy czoła wyzwaniom, w końcu poznawanie innych kultur, to kształtowanie siebie samego 💪👍Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji 😊 Pod linkiem można obejrzeć film, jak byliśmy na kręglach.

Czytaj więcej: Wtorek w Ban Honnef

żółwW naszej szkole od trzech lat organizowany jest wewnątrzszkolny konkurs matematyczny. Biorą w nim udział uczniowie wszystkich klas, zarówno liceum jak i gimnazjum. Podobnie jak w poprzednim roku uczestnicy konkursu zostali podzieleni na zespoły trzy lub czteroosobowe. Poszczególne drużyny odpowiadały na wylosowane pytania matematyczne. W nagrodę za każdą prawidłową odpowiedź uczestnicy przesuwali swojego żółwia po planszy gry, tak, aby znalazł się on jak najbliżej mety. Do każdego pytania były podane cztery podpowiedzi, z których tylko jedna była prawdziwa.

W każdej klasie eliminacje wygrały dwie drużyny, które dotarły swoimi żółwiami najbliżej uwielbianej przez te zwierzątka sałaty. Kolejny etap już niebawem. Klasy drugie spotykają się w ćwierćfinale na 7 lekcji, klasy trzecie na 8 lekcji w sali 28 i 29 w czwartek 22.03.2018 r.

Niech wygrają dwie najlepsze drużyny. Trzymamy kciuki.

Czytaj więcej: Etap klasowy "Matematycznego Biegu Żółwi"

IMG 585712 marca br. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Koła Miłośników Historii Języka Polskiego z Instytutu Filologii Polskiej UAM, którzy przeprowadzili warsztaty na temat historii piśmiennictwa dla wybranych uczniów naszego gimnazjum.
Poznaliśmy na nich różne rodzaje książek - od zwojów po kodeksy. Mieliśmy okazję poćwiczyć pisanie na woskowych tabliczkach, dotykaliśmy prawdziwego pergaminu i wreszcie - na papierze czerpanym - mogliśmy potrenować pisanie gęsimi piórami i atramentem. Było bardzo ciekawie i pouczająco.
Mamy nadzieję, że studenci prowadzący zajęcia o nas nie zapomną i jeszcze nas odwiedzą.

Czytaj więcej: Warsztaty piśmiennictwa

Szanowni Państwo,
w zeszłym tygodniu odbył się finał Szkolnego Konkursu Ortograficznego.
Z przyjemnością informujemy o wynikach:
I MIEJSCE ex aequo:
Szymon Kossowski z kl. 2 a gimnazjum i Mateusz Cegielski z kl. 1a XV LO
II MIEJSCE:
Weronika Błażejewska z kl. 2d XV LO
III MIEJSCE:
Karolina Bukowska z kl. 2c gimnazjum
Gratulujemy serdecznie szczególnie najmłodszym uczestnikom konkursu.

FitEdukacjaKl. II b pod opieką p. Anety Pluty zaangażowała się na dwa miesiące w działania projektu zewnętrznego FitEdukacja. Pomysłodawczyni, p. Katarzyna Skolimowska, każdego dnia zachęcała do podjęcia prozdrowotnych wyzwań, wpływających m.in. na przyswajanie wiedzy.
Uczniowie stosowali ćwiczenia na lepszą koncentrację, czytali artykuły na temat pracy mózgu, przygotowywali swoją wodę smakową, chodzili wspólnie na spacery (z aplikacją Endomondo). Jednocześnie w ramach stawania się Fit, ćwiczyli się w umiejętnościach miękkich.
Była praktyka, konkursy, pozostały nawyki. Dzięki tej aktywności nasza szkoła uzyskała certyfikat FitEdukacji i tym samym dołączyła do polskich szkół promujących zdrowy tryb życia. 
Korzyści z bycia Fit są namacalne i niezwykle potrzebne, dlatego polecamy działania projektowe FitEdukacji, zaś organizatorom serdecznie dziękujemy 

W związku z sukcesami edukacyjnymi osiągniętymi w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/18, a także wieloma inicjatywami podejmowanymi w szkole i poza nią naszymi kandydatkami do stypendium USKI zostały Maja Gazdecka z klasy 3 b oraz Gabriela Molata z klasy 2 b.
Gratulujemy nominacji i trzymamy kciuki za pozytywne rozpatrzenie kandydatury obu dziewcząt !!!

28278778 1780888575315169 871936540 oDnia 8 lutego w naszej szkole odbył się kiermasz ciast, jako uczczenie Walentynek. Pyszności przygotowali uczniowie naszej szkoły, zarówno gimnazjaliści, jak i licealiści. W tym roku zamiast Poczty Walentynkowej, można było kupić babeczkę z uroczym cytatem, i wręczyć swojej Walentynce. Ciasta były przepyszne. Jeśli nie zdążyliście ich spróbować, to wiele straciliście 🙂

Czytaj więcej: Kiermasz walentynkowy

5m5 lutego w naszej szkole odbył się Escape Room organizowany przez samorząd szkolny. Wydarzenie to odbyło się dla uczniów każdej z klas, wytypowanych przez swoich wychowawców. Było to nagrodą w zamian za osiągnięcia w nauce oraz dobre zachowanie . Uczniowie podzielili się na pięć grup w których zmagali się z zagadkami w swoich pokojach. Po przejściu pokoi na grupy czekał słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy wydarzenia miło wspominali spędzony czas.

Czytaj więcej: Escape Room w Gim 11

 847 x 598

 

Dzień Bezpiecznego Internetu w XV LO i Gimnazjum 

Od 2004 roku, z inicjatywy Unii Europejskiej, na początku lutego obchodzi się Dzień Bezpiecznego Internetu. W roku bieżącym DBI przypada 6 lutego. Jest to okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów sieci wśród dzieci i młodzieży.

Na przełomie stycznia i lutego lekcje informatyki w klasach pierwszych traktowały o bezpiecznym korzystaniu z sieci.

Klasy drugie podejmują temat bezpieczeństwa w sieci na lekcjach wychowawczych.

Uczniowie klas trzecich mają zaplanowane spotkanie z prawnikiem, który opowie o przestępstwach internetowych i ich konsekwencjach.

Uczniowie klas drugich gimnazjum odbyli cykl zajęć o cyberprzemocy z pedagogiem szkolnym.

We wtorek 6 lutego odbędzie się spotkanie dla gimnazjalistów dotyczące bezpieczeństwa w Internecie oraz konkurs na temat Internetu, jego zalet i zagrożeń.

Gazetka szkolna przypomni wszystkim zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

 

Uwaga konkurs!

 

Napisz pracę na jeden wybrany przez siebie temat:
1. Internet w edukacji młodego człowieka: szansa czy zagrożenie?
2. Internet w kontaktach międzyludzkich: most czy mur?
3. Gdyby nagle Internetu nie było…?

A jeśli wolisz inne formy wypowiedzi niż opowiadanie, esej czy rozprawka stwórz pracę plastyczną, mem wykorzystując komputer lub nie.

Masz czas do końca lutego. Prace należy oddawać do nauczycieli informatyki osobiście lub mailowo. Najlepsze prace będą nagrodzone. Nagroda rzeczowa, ocena z języka polskiego i informatyki, publikacja w gazetce szkolnej.

Warto przeczytać:

Nastolatki w sieci: smartfony, komunikacja i cyberprzemoc.

RAPORT Nastolatki 3.0 – wybrane wyniki badań ogólnopolskich

Internetowe zagrożenia dla dzieci i młodzieży.

Warto obejrzeć:

Kampanie społeczne na rzecz bezpieczeństwa w sieci.

 Niezbędne informacje można również znaleść na stronie G11 pod hasłem  CYBERPRZEMOC.

 

Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy i rozwiązanie testu na stroniewww.kahoot.it

Nasze Panie z biblioteki  zapraszają do wypożyczenia fajnej książki na ferie.

Sprawdź co można wypożyczyć tutaj

Zapraszamy na koncert z okazji Chińskiego Nowego Roku, który odbędzie się

17 lutego o godz. 18.00 w Auli UAM. 🎵
Szczegóły na plakatach w szkole. 
Uczniów uczęszczających na zajęcia języka chińskiego zapraszam do odbioru darmowych biletów na ten koncert.

Liczba ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

27368757 1600741710012879 1107904264022270251 o

 

Ferie zbliżają się do półmetku. W niektórych województwach już się zakończyły, inne czekają jeszcze na ich rozpoczęcie. Panujące obecnie mało sprzyjające warunki atmosferyczne nie zachęcają do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Czekając na ich poprawę proponujemy spożytkowanie wolnego czasu na artystyczną pracę i wzięcie udziału w konkursie plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów”.

Czytaj więcej: KONKURS PLASTYCZNY „STOK NIE JEST DLA BAŁWANÓW” 

Koncert charytatywny dla Dobrodziejów i Przyjaciół

Hospicjum Palium w Poznaniu

27 stycznia 2018r. w Auli UAM odbył się coroczny koncert charytatywny Dla Dobrodziejów i Przyjaciół Hospicjum Palium.

W I części zostały wręczone Złote i Srebrne Motyle za szczególne zasługi na rzecz rozbudowy hospicjum oraz tytuły „Przyjaciela Hospicjum Palium”.

W  trakcie koncertu odbyła się też licytacja 3 rowerów i 3 hulajnog. Licytację prowadził nasz wspaniały aktor Teatru Nowego – Michał Grudziński.

Czytaj więcej: Koncert charytatywny dla Dobrodziejów i Przyjaciół  Hospicjum Palium w Poznaniu

20180118 105235W dniu 18. 01 wzięliśmy udział w świątecznym koncercie  dedykowanym seniorom, którzy wkrótce obchodzą swoje święto, zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 17 w ramach miasteczka oświatowego. Maja Nowaczyk i Wiktoria Jeske zachwyciły publiczność pięknym wykonaniem utworów „Allelluja”, „LastChristmas”, „Tu scendidallestelle” oraz „Happy Christmas”. Udział w tym międzypokoleniowym wydarzeniu był również podsumowaniem projektu Wolontariat łączy pokolenia organizowanym przez Stowarzyszenie CREO , w którym brali udział nasi uczniowie.

Czytaj więcej: KONCERT ŚWIĄTECZNY

 DSC5241Wszyscy uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 11 znają Maję Gazdecką z kl. III b, przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Nie trzeba jej nikomu przedstawiać: zawsze uśmiechnięta, pomocna i uprzejma. Dobra uczennica i cenna przyjaciółka w szkole, natomiast po lekcjach – świetna aktorka.

Czytaj więcej: Aktorska pasja

26853998 1775591322475557 1578298006 oNasza uczennica, Gabriela Molata z kl. II b, to prawdziwa artystka  Szczerze cieszymy się z jej sukcesów i całej drogi artystycznej, jaką podąża od wielu lat. A gdyby ktoś nie wiedział, to:
Gabi każdego dnia śpiewa całymi godzinami!
Pierwszy kontakt z "wielką sceną" miał miejsce, gdy nasza wokalistka miała 3 lata.
Naukę śpiewu rozpoczęła w Poznańskim Chórze Dziewczęcym SKOWRONKI w 2010 r., z chórem koncertowała przez 2 lata. 

Czytaj więcej: Prawdziwa artystka

Konkurs Artystyczny „Barwy Ziemi” jest konkursem malarskim. Tematyka prac konkursowych powinna być związana z problematyką, którą podejmują nauki geograficzne. Regulamin tutaj

Biało-czerwona flaga, godło z Białym Orłem w koronie i „Mazurek Dąbrowskiego” to symbole polskiej państwowości. To znaki najważniejsze, wyrażające naszą tożsamość, wokół których gromadzi się wspólnota obywateli Rzeczypospolitej. Kiedy podczas świąt państwowych czy innych doniosłych wydarzeń w życiu polskiego społeczeństwa chcemy w szczególny sposób poczuć łączącą nas więź, odwołujemy się właśnie do tych symboli. Są one dla wszystkich Polaków wyjątkowo cenne. Otaczanie symboli Rzeczpospolitej Polskiej czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego z nas. Regulamin tutaj

10mDnia 22 grudnia odbyły się w naszej szkole „Jasełka szkolne”. Uroczystość , zgodnie z tradycją szkolną otworzyły życzenia świąteczne księdza Bartosza Kulczyka oraz pani dyrektor Grażyny Lach.

Czytaj więcej: Jasełka 2017

A oto przedświąteczne newsy :) Nasza uczennica Klaudia Smelkowska z kl. II b zajęła I miejsce w konkursie na Świąteczną Pocztówkę 🌹🌹🌹Konkurs został zorganizowany przez Fundację Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki Ars 😍 Cieszymy się ogromnie z sukcesu Klaudii i jesteśmy pewni, że swym zwycięstwem nasza artystka sprawiła radość nie tylko sobie, ale całej rodzinie, bliskim, koleżankom i kolegom oraz całego gronu pedagogicznemu 😘

Czytaj więcej: Świąteczna Pocztówka

pulpit Betlejem 2017 01317 grudnia 2017r. wolontariusze Gimnazjum nr 11 w Poznaniu uczestniczyli w akcji charytatywnej na rzecz rozbudowy Hospicjum Palium podczas „Poznańskiego Betlejem”.

Zuzia Paluszczak i Kuba Szymczak upiekli kilkadziesiąt świątecznych pierników, którymi obdarowywali  odwiedzających Plac Wolności. Wśród wolontariuszy spotkaliśmy również naszych absolwentów: Natalię Kordus, Klaudię Kotkowiak i tegorocznego zwycięzcę konkursu „Poznański Wolontariusz Roku- kategoria młodzieżowa”- Michała Nowaczyka. Michałowi oczywiście gratulujemy zaszczytnego tytułu!

Czytaj więcej: "Betlejem Poznańskie"

5mDnia 5 grudnia 2017 roku odbył się MIKOŁAJKOWY MECZ PIŁKI SIATKOWEJ pomiędzy Gimnazjum nr 11 a Liceum nr 15. Spotkanie to miało na celu nie tylko wymiar sportowy, ale też integracyjny. Walka była bardzo wyrównana. W tym roku zespół z liceum(N.Grzelak, K.Kurek, N.Malicka, H.Marek, J.Siekańska, K.Somerfeld, M.Stradomska) został pokonany przez reprezentację gimnazjum(K.Grześkowiak, M.Jezierska, N.Majorek, N.Pawlak, D.Skomorowska, M.Wasielewska, A.Winter). Najlepszą zawodniczką kolejny raz została Kinga Grześkowiak z G11 i Natalia Grzelak z LO.
Wszyscy zawodnicy tradycyjnie otrzymali aromatyczne medale mandarynkowo-pomarańczowe. W dobrych nastrojach zawodnicy i kibice pożegnali się, mając nadzieję na spotkanie w przyszłym roku.

Czytaj więcej: Mikołajkowy mecz

Miło nam jest poinformować, że nasza uczennica Michalina Muchowska z klasy 3b została stypendystką Uniwesyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego.

SERDECZNIE GRATULUJEMY.

24726366 463523297378762 1200730372 oDnia 24 listopada 2017 roku zostały dostarczone misie dla pacjentów oddziału dziecięcego, którzy znajdują się w szpitalu na ul. Szpitalnej w Poznaniu. W piątek po czwartej lekcji trzy uczennice gimnazjum wraz z panią Remblewską zawiozły pluszaki do szpitala na oddział dziecięcy. Misie były zbierane przez poprzedzający dostarczenie pluszaków tydzień, a ich liczba wyniosła łącznie 76 pluszaków!!

Czytaj więcej: Dzień Misia 2017

szlachetna paczka

Podobnie jak w zeszłych latach społeczność naszej szkoły postanowiła włączyć się w piękną ideę ‘Szlachetnej Paczki’ - pomocy ludziom, którzy borykają się z biedą, chorobą czy nieszczęściem. 

W tym roku chcemy pomóc rodzinie Pani Barbary wychowującej samotnie dwie córki (5 i 8 lat) oraz opiekującej się niepełnosprawnym intelektualnie bratem Andrzejem (37 lat) oraz chorym ojcem Tadeuszem (65 lat).

Co roku proponujemy uczniom w klasach, aby np. zamiast kupowania sobie gwiazdkowych prezentów na klasową wigilię, zrobili świąteczną paczkę dla rodziny w potrzebie.

Prosimy też wszystkich Rodziców o wparcie naszej akcji za pośrednictwem swoich dzieci. Będziemy bardzo wdzięczni za wszelką okazaną pomoc! 

Ofiarowane artykuły gromadzić będziemy  do czwartku 7 grudnia 2017 r. w sali 13a na parterze.

Czytaj więcej: Szlachetna Paczka 2017

Foto 422 listopada wolontariusze naszej szkoły wybrali się do Klubu Seniora „Królewska Oaza” , gdzie wspólnie z seniorami tworzyli ozdoby świąteczne. Zostaną one sprzedane na kiermaszu szkolnym, z którego dochód zostanie przeznaczony na akcję „Szlachetna Paczka”. Dzięki takim inicjatywom młodzież naszej szkoły ma okazję zbliżyć się do ludzi w podeszłym wieku, porozmawiać z nimi, spróbować pysznych ciast upieczonych przez seniorów oraz wspólnie stworzyć piękne rękodzieła w szczytnym celu.

Czytaj więcej: Wolontariat łączy pokolenia

24140189 1732570383482541 1705844346 o23 listopada o godzinie 17 aulę naszej szkoły zapełnili uczniowie, nauczyciele oraz goście z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 17 i mieszkańcy Piątkowa. Tego dnia odbyło się comiesięczne spotkanie Klubu Odkrywców i Reporterów organizowane przez „Echo Piątkowa” przy współpracy XV LO.

Czytaj więcej: Spotkanie z archeologiem

Zapewne każdy z Was ma swojejgo ulubionego pluszowego misia. Zupełnie małego, wielkiego po prostu ukochanego! Przyjdź z nim do szkoły w piątek 24 listopada 2017 r. i pochwal się przed innymi. Do 23 listopada SU zbiera nowe misie (kolorowe, bure, duże i małe), które chcemy przekazać jako prezent chorym dzieciom ze Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera  w Poznaniu. Misie można przynosić do pokoju wuefistów. Liczymy na was! 

 

mis

 

Śladami Indiany Jonesa, najsłynniejszego filmowego archeologa i łowcy przygód, poprowadzi uczestników Klubu Odkrywców i Reporterów  prof. Włodzimierz Rączkowski, wykładowca uniwersytecki, podróżnik i fotograf. Zdjęcia i wrażenia z niezwykłych wypraw i badań archeologicznych prowadzonych na różnych kontynentach przedstawi podczas spotkania w czwartek, 23 listopada,  godz. 17 w auli XV Liceum Ogólnokształcącego na os. Bolesława Chrobrego 107.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej wyprawy w ciekawy świat współczesnej archeologii.

Kochani rozpoczęło się już głosowanie do stypendium USKI

i można oddać swój głos

na Michalinę Muchowską

na stronie www.uski.edu.pl

Kiermasz bożonarodzeniowy

Środa, 29 listopada 2017 r.

 

Wykonaj własnoręcznie

kartkę świąteczną/stroik świąteczny/ozdobę świąteczną

i oddaj na kiermasz.

Zebrane pieniądze przekażemy na Szlachetną Paczkę, którą wspomagamy

od kilku lat, zawsze z wielkim sukcesem i ofiarnością całej społeczności szkolnej.

Wszystkie prace będą zbierane w pokoju wuefistów do poniedziałku 27 listopada 2017 r.

Owocnej pracy nad projektami!

Samorząd Uczniowski

23107604 1695637320470958 197266266 oŻe wodę pić - wiadomo, i że można zrobić samemu swoją wymarzoną wodę smakową - o tym mogła przekonać się kl. II b na piątkowej lekcji wychowawczej 🥛 Skądinąd krążą po szkole wieści, że nasza gimnazjalna woda smakowa pojawi się również na innych zajęciach 😍 Tak czy siak, nie ma co siedzieć w ławkach, tylko trzeba ruszyć do działań 💪

Czytaj więcej: Zdrowa Woda Klasowa

WSZYSTKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW GIMNAZJUM I LICEUM

ZAPRASZAM NA SPOTKANIA

KOŁA ROBÓTEK RĘCZNYCH.

Oferujemy dobrą zabawę i naukę szycia.

Jeśli umiesz tworzyć coś innego,
chętnie się od Ciebie nauczymy!

czwartki 16.15-17.15 w s.18

8m

Pierwszy etap wymiany polsko-niemieckiej już za nami. Dopiero co, wieczorem 15 października, witaliśmy na poznańskim PKP naszych niemieckich gości a już przyszło nam się z nimi żegnać.Nie powiedzieliśmy sobie jednak „Żegnaj”, tylko „Do zobaczenia wkrótce”, bo przecież już za kilka miesięcy to my odwiedzimy naszych nowych przyjaciół z Siebengebirgsgymnasium w Bad Honnef.

Czytaj więcej: WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA

22712857 1685299114876335 1333853980 oW ostatni czwartek o 17.00 aula XV Liceum Ogólnokształcącego im. W. Degi zgromadziła kilkadziesiąt osób, które przyszły na pierwsze powakacyjne spotkanie Klubu Odkrywców i Reporterów, którego gościem był dr Marek Rezler, bibliotekarz, historyk, popularyzator wiedzy o Poznaniu, współautor telewizyjnych „Spacerów po Poznaniu”, a przede wszystkim – znakomity gawędziarz.

Czytaj więcej: SPOTKANIE KLUBU ODKRYWCÓW I REPORTERÓW Z MARKIEM REZLEREM

SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY


"  KSIĄŻKA NAS  ŁĄCZY "

 

 • W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.
 • Zadaniem uczestnika jest wykonanie fotografii, której głównym motywem jest książka.
 • Konkurs trwa od 20.10.2017 r. do 13.11.2017 r.
 • Zdjęć nie trzeba wywoływać! Należy je przesłać w formacie jpg na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając jednocześnie swoje imię i nazwisko, klasę i tytuł zdjęcia.
 • Każdy uczestnik może przesłać jedno zdjęcie.
 • Prace powinny być wykonane samodzielnie.
 • Przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje niniejsze zasady, zapewnia, że oddane prace są całkowicie jego autorstwa i jednocześnie wyraża zgodę na prezentowanie prac w szkole oraz ich publikację na stronie internetowej szkoły.
 • Zdjęcia wykonane przez wszystkich uczestników konkursu będą w dniu 13 listopada zamieszczone na stronie internetowej szkoły i na szkolnym FB.
 • Autorzy trzech fotografii z najwyższą liczbą głosów, otrzymają nagrody oraz dyplomy.  
 •  W przypadku jednakowej ilości głosów oddanych na prace różnych wykonawców o kolejności laureatów zadecyduje Jury.
 • Informacja o wynikach konkursu zostanie zamieszczona na szkolnym facebooku oraz w gablocie biblioteki .

Zdjęć nie trzeba wywoływać! Należy je przesłać w formacie jpg na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając jednocześnie swoje imię i nazwisko, klasę i tytuł zdjęcia. 

SZK KON FOTO 2017

gmp horizontal

Wejdź na stronę i popłyń na różne matematyczne wyspy, baw się i ucz się.

Miłej zabawy :)

https://www.explodingdots.org/g/mighty-puma-97

Eksplodujące punkty to zdumiewająca matematyczna historia, która zaczyna się od samego początku matematyki - nie zakłada niczego - i szybko zabiera Cię na cudowną podróż przez klasową arytmetykę szkolną, wielomianową algebrę i nieskończoną sumę do nierozwiązanych problemów, które sprawiają kłopoty matematykom do dziś.

Instrucja do gry TUTAJ

Exploding Dots logo animation nobg

 

8mSukcesem zakończył się nasz tegoroczny udział w Biegu Chrobrego.

Na podium stanęły dwie uczennice z naszej szkoły zajmując pierwsze i drugie miejsce.

 W kategorii szkół ponadgimnazjalnych  I miejsce zdobyła uczennica z kl.1c Zuzia Kaczmarek, a w kategorii szkół gimnazjalnych na II miejscu podium stanęła Małgosia Budzińska z kl.2b. Dziewczyny nagrodzono medalami, dyplomami i drobnymi upominkami.

Czytaj więcej: Bieg Chrobrego

W związku z sukcesami edukacyjnymi osiągniętymi w drugim półroczu roku szkolnego 2016/17 naszym kandydatem do stypendium została Michalina Muchowska, uczennica klasy III b, która nie tylko osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, ale również angażuje się w życie naszej szkoły.

Michalinie gratulujemy nominacji i trzymamy kciuki za pozytywne rozpatrzenie jej kandydatury!!!

logo pl29 września 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który okazał się wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw były przygotowania, podczas których młodzież przypominała sobie tabliczkę mnożenia. Potem  sprawdzaliśmy jej znajomość  podczas egzaminów. Na jeden dzień uczniowie - eksperci stali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia koleżanek, kolegów oraz dorosłych. Za bezbłędną odpowiedź osoba otrzymała odznakę - naklejkę ekseperta tabliczki mnożenia. Jesteśmy  z Was dumni, ale i nauczycieli oraz pracowników szkoły, którzy mimo iż nie są nauczycielami matematyki to tabliczkę mnożenia znają bardzo dobrze.

TAK TRZYMAĆ :)

Czytaj więcej: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2017

Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach losu
.”

                                           Marek Tuliusz Cyceron

29 września z inicjatywy Polskiej Izby Książki z roku 2001,  obchodzony jest

 OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.

Dzień ten stał się znakomitą okazją do zaproszenia uczniów naszej społeczności szkolnej ,do wspólnego uczczenia go poprzez głośne czytanie wybranej książki.

Na podstawie ankiety, w której brały udział wszystkie klasy liceum i gimnazjum, wytypowano do wspólnej lektury powieść Stephena Kinga pt. ” TO.”

W trakcie głośnego czytania, które odbyło się w holu szkoły ,na każdej przerwie chętni uczniowie przed  sporą liczbą słuchających czytali fragmenty powieści Mistrza horroru.

Czytaj więcej: Dzień Głośnego Czytania

OFERTA WYCIECZEK ZAGRANICZNYCH maj 2018
Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami wycieczek zagranicznych zamieszczonymi na tablicy ogłoszeń na I piętrze.

radiowa15 2017

Doskwiera Ci jesienna chandra?

Zajrzyj do Radiowej Piętnastki i przypomnij sobie niezwykłe chwile w trakcie Tygodnia Języka Polskiego, gdy nasi nauczyciele wzięli do swoich rąk "Małego Księcia"

i... zaczęli go czytać 🙂

Specjalnie dla Was 🎁 idealne do gorącej ☕

logo pl

 W piątek 29 września 2017 r. nie tylko  w naszej szkole i na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu będziemy sprawdzać waszą znajomość tabliczki mnożenia. Patrole złożone z ekspertów tabliczki mnożenia będą was zapraszały do sprawdzenia swojej wiedzy. Za bezbłędne wskazanie wszystkich poprawnych odpowiedzi czeka skromny upominek. Życzymy miłej zabawy i powtarzajcie do piątku tabliczkę mnożenia :)

Image2 września 2017r.  na Łęgach Dębińskich odbył się Festival  Aquanet  Pyrlandia.

Podczas festiwalu odbyła się akcja charytatywna na rzecz rozbudowy nowego skrzydła Hospicjum Palium. Poznańskie hospicjum od lat boryka się z brakiem miejsc dla chorych i dlatego tak ważna jest rozbudowa  o dodatkowe łóżka  znajdą się tam także laboratoria diagnostyczne.

Wolontariusze hospicjum przygotowali sporo atrakcji: warsztaty malowania motyli, kiermasz prac artystycznych a nasi wolontariusze- Zuzia Paluszczak i Kuba Szymczak  upiekli kilkadziesiąt smakowitych babeczek, ciastek z cynamonem i babeczek z borówką.

Czytaj więcej: Festival Aquanet Pyrlandia  2017

30mW dniu 4 września w auli naszej szkoły odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2017/18. Tradycyjnie, jako gospodarz szkoły, przemawiała Pani Dyrektor Grażyna Lach witając serdecznie grono pedagogiczne oraz wszystkich  uczniów.  Krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły upamiętnił rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej, w drugiej zaś części żartobliwie wprowadził w szkolną rzeczywistość. Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie z radością spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami i kolegami.

Czytaj więcej: ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO  2017/2018

Gorąco zachęcamy do lektury nowego numeru ECHA PIATKOWA, w którym m. in. nasz Koncert Wiosenny i spotkanie z Arkadym Pawłem Fidlerem przemierzącym Czarny Ląd maluchem. Miłej lektury. 

1O tak, wakacje stały się faktem. 23 czerwca uczniowie Gimnazjum nr  11 po raz ostatni pojawili się w szkole na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Poprzedziła ją msza święta odprawiona w kościele p.w. Opatrzności Bożej.

Akademia rozpoczęła się tuż po godzinie 12. Zgromadzona w auli publiczność oklaskiwała uczniów, którzy w ciągu trzech lat nauki zapracowali na szczególne wyróżnienie, jakim jest Srebrna Tarcza. Przed publicznością prezentowali się także uczniowie, których świadectwa zdobił czerwony pasek, ci, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki, a także laureaci wielu różnych konkursów oraz wolontariusze.

Wszystkim gratulowała pani dyrektor Grażyna Lach. Ona również życzyła zebranym udanych i bezpiecznych wakacji.

Czytaj więcej: Zakończenie szkoły

 2mW czwartek, 22 czerwca 2017r., w naszym gimnazjum odbył się bal gimnazjalny. Uczniowie bawili się w budynku swojej szkoły. Było głośno i radoście ......

as comZgodnie z tradycją, na początku czerwca uczniowie klas pierwszych walczyli o tytuł AS-a MATEMATYCZNEGO. Każdy indywidualnie rozwiązywał przygotowane zadania. Do etapu międzyklasowego zakwalifikowali się:

kl Ia: Angelika Jaborska, Szymon Haraś, Olga Skolasińska, Wiktoria Widerska, Norbert Chotnicki, Michał Adamski

kl Ib: Weronika Kowalewska, Barbara Dudzińska, Klaudia Smelkowska

kl Ic: Martyna Bartkowiak, Maja Oleszczuk, Karolina Wojtuś, Emilia Łuczak, Monika Kulikowska

kl Id: Aleksandra Andrzejewska, Piotr Andrzejewski, Karol Szymański

kl Ie: Karolina Malinowska, Aleksandra Łukawska

Zwyciężyła Angelika Jaborska z kl Ia, której gorąco gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach i olimpiadach.

Czytaj więcej: AS  MATEMATYCZNY – szkolny konkurs dla klas pierwszych.

Z wielką przyjemnością oznajmiamy, że zespół uczniów naszego gimnazjum w składzie: Wiktoria Meller oraz Michał Kabat zajął I miejsce i zdobył główną nagrodę w III Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego „Fuchs” – poziom III.0. Oprócz nagród książkowych i dyplomów Wiktoria i Michał otrzymali zaproszenie do udziału w dwudniowym polsko-niemieckim forum „Ochota na przyszłość”, które odbędzie się w Brandenburgii w Zamku Trebnitz. Nagroda obejmuje pokrycie kosztów całego przedsięwzięcia.

Gratulujemy sukcesu!

Germanistki

Czytaj więcej: I miejsce w  III Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego „Fuchs”

2 czerwca 2017 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu

„Matematyka bez granic”.

Ten międzynarodowy konkurs matematyczny organizowany jest od 1989 r.

Obecnie uczestniczy w nim młodzież z ponad 40 krajów Unii Europejskiej a także USA, Kanady oraz Meksyku.

Uczniowie klasy III b naszego Gimnazjum odebrali nagrody za zajęcie

III miejsca w regionie wśród uczniów klas gimnazjalnych.

Jesteśmy z Was bardzo dumni i składamy gratulacje!

3b

KB179567a

Dnia 1 czerwca bieżącego roku odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 15 w Poznaniu Koncert Wiosenny, w tym roku zatytułowany „Świat jest teatrem”. Jak zawsze był wielkim wydarzeniem dla społeczności szkolnej i – mimo iż wymagał dużego nakładu pracy zarówno od organizatorów, jak i od występujących – możemy śmiało stwierdzić, że odniósł on sukces. Na scenie tego dnia mogliśmy zobaczyć młodzież uczącą się na co dzień w Gimnazjum nr 11 oraz w XV Liceum Ogólnokształcącym.

Czytaj więcej: Koncert Wiosenny w Gimnazjum nr 11 i XV Liceum Ogólnokształcącym

Zapraszamy na kolejne przedwakacyjne spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem, potomkiem słynnego pisarza Arkadego i znanym poznańskim podróżnikiem, który będzie gościem  Klubu Odkrywców i Reporterów we wtorek, 13 czerwca o godz. 17. Filmowe wrażenia z wędrówek maluchem przez Azję zaprezentowane zostaną w auli.

Fiedler 2017

 

18673148 1471859692836933 4049665751348513879 oPo doskonałym przyjęciu i olbrzymim zainteresowaniu w latach ubiegłych, słynny Jarmark Francuski ponownie zagościł w stolicy Wielkopolski! Od 1 do 4 czerwca poznaniacy mieli okazję zapoznać się z niezwykłymi smakami francuskiej kuchni oraz unikalnymi produktami lokalnego francuskiego rzemiosła.
Jarmark Francuski od kilku lat pojawia się w największych miastach Polski. Rosnąca popularność wydarzenia oraz rewelacyjne przyjęcie ze strony Polaków rok w rok skłania organizatorów do powrotu nad Wisłę i prezentowania się w nowych miejscach.

Czytaj więcej: Jarmark Francuski kolejny raz w Poznaniu!

logo ds2x150 150x149Fundacja "Dar Szpiku" powstała 26.05.2008 z inicjatywy Anny Wierskiej i jej przyjaciół. Dramatyczną historię p. A. Wierskiej przedstawiła p. Maria Homan, koordynatorka prac Fundacji. Cel - przekazanie informacji o przeszczepie szpiku i co najważniejsze - uświadomienie, kto i jak może zostać dawcą, został osiągnięty. O swoim doświadczeniu młodzieży klas trzecich Gimnazjum i drugich LO 15, opowiedziały dwie panie : Joanna Archaniołowicz ( 2 razy otrzymała szpik) i jej siostra która te 2 razy przekazała swój dar życia.

Czytaj więcej: Spotkanie młodzieży z Fundacją "Dar Szpiku"

Gdzie najlepiej obserwować przyrodę? W jej naturalnym środowisku lub sztucznym, podobnym do naturalnego. Członkowie Koła Biologicznego dokonali wielu ciekawych obserwacji w Palmiarni . Między innymi ich ciekawość wzbudziły rośliny owadożerne oraz mimoza reagująca na dotknięcie. Niezwykły okazał się też zbiór ryb w akwarium. Wrażeń dostarczyły karpie, które czekały na pokarm.
Opiekunka - Elżbieta Urbańczyk.

Czytaj więcej: Koło biologiczne

DSC 0820[1]Uczniowie klasy 1a wraz z opiekunem p. Marzeną Szymańską,  uczestniczyli w ciekawym wykładzie z pokazami. Tematem wykładu były: Zjawiska świetlne w przyrodzie i nie tylko. Wykład odbył się na wydziale Fizyki UAM w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki. Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu było: FIZYKA, AKUSTYKA I OPTYKA, ASTRONOMIA I INFORMATYKA WSZYSTKICH.

Czytaj więcej: IA na wykładzie z fizyki

W ostatni wtorek klasa II b miała okazję  odwiedzić umiejscowioną na Łazarzu przepiękną, zabytkową siedzibę Radia Poznań (do niedawna Radia Merkury).

Oprowadzani przez naszego znakomitego przewodnika – pana redaktora Jerzego Piasnego – mogliśmy zajrzeć we wszystkie zakamarki tego przepięknego secesyjnego budynku. Odwiedziliśmy newsroom, studio im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego (w którym znajduje się do dziś działająca zabytkowa umywalka) oraz pokoje redaktorów poszczególnych działów.

Czytaj więcej: IIB w zabytkowej siedzibie Radia Poznań

Dnia 1 czerwca o godzinie 18 w auli szkoły odbędzie się doroczny Koncert Wiosenny
pt. "Świat jest teatrem, aktorami ludzie..."

Na scenie wystąpią uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 11 oraz XV Liceum Ogólnokształcącego.
Oprócz strawy duchowej przygotowaliśmy dla Państwa kawiarenkę oraz loterię fantową
z atrakcyjnymi nagrodami,  a także wernisaż prac uczniowskich.

Niebawem na stronie program koncertu. Serdecznie zapraszamy z całymi rodzinami oraz przyjaciółmi.
Organizatorzy

Dnia 24 kwietnia 2017 r. wolontariusze z naszej szkoły pojechali do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Serafitek zwanego Domem Słońca. Uczniowie zawieźli dary zebrane w naszym zespole szkół. Była to ogromna ilość artykułów żywnościowych i chemicznych. Trzeci rok z rzędu staramy się w ten sposób wspomóc Siostry Serafitki. W zamian młodzież mogła obejrzeć dom i dowiedzieć się jak wygląda codzienne życie mieszkańców. Wszystkim zaangażowanym osobom z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 15, które włączyły się w naszą akcję bardzo dziękujemy!

Czytaj więcej: Pomoc dla Sióstr Serafitek przekazana

Za oknem nieprzyjemna pogoda, ale grupa artystyczna nie leniuchuje 🙂

Zawsze trzeba znaleźć okazję do uśmiechu 🙂 🙂 🙂

Co tym razem dla Was mamy? Sami zobaczcie 🙂 tutaj

W bieżącym roku szkolnym klasy III a i III b przystąpiły po raz pierwszy

do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego

"Matematyka bez granic".

Klasa III b zajęła III miejsce wśród wszystkich klas trzecich gimnazjów i pierwszych klas szkół średnich.

GRATULUJEMY!

Konkurs ten ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. Liczy się w nim umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne. Przygotowania do konkursu bardzo integrują zespól klasowy. Zadania nawiązują do konkretnych sytuacji życiowych i pokazują zastosowanie matematyki w życiu codziennym i w innych dziedzinach nauki. Mają zróżnicowany stopień trudności i tematykę, więc każdy uczeń w klasie może się czymś wykazać. Jedno zadanie podane jest w języku obcym i tak też trzeba zapisać jego rozwiązanie.

Dnia 2 czerwca odbędzie się uroczystość wręczenia nagród. 

Dziękujemy p. Marioli Nowak i p. Magdalenie Brzyckiej za przygotowanie klas do konkursu.

Cała społeczność szkolna serdecznie gratuluje  Andrzejowi Chabraszewskiemu z klasy IIIa uzyskania tutułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego i Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za tak ciężką pracę zwieńczoną sukcesem.

5mJak co roku, wolontariusze Gimnazjum nr 11 przygotowali piękne motyle które przekazali na cele charytatywne: na akcję „Majówka w Botaniku”.

W Ogrodzie Botanicznym uczniowie: Klaudia Kotkowiak, Areta Żak, Oliwia Borkowska, Emilia Matuszak, Dobrochna Nawrocka, Kuba Lemiesiewicz i Jan Harłoziński dzielnie przemierzali piękne przestrzenie ogrodu, opowiadając przechodniom o potrzebie pomagania podopiecznym Hospicjum Palium.

Czytaj więcej: Akcja charytatywna „Majówka w Botaniku 2017”

19mWycieczka do Londynu odbyła się w dniach 6-9 kwietnia. W nocy ze środy na czwartek wyjechaliśmy autokarem do Niemiec na lotnisko Schonefeld, które znajduje się w Berlinie. Następnie polecieliśmy liniami EasyJet do Wielkiej Brytanii na lotnisko Gatwick.

Mieliśmy wyjątkowe szczęście, ponieważ pogoda była „nie londyńska”, czyli świeciło słońce i było bardzo ciepło.

Czytaj więcej: Wycieczka do Londynu

W ramach projektu edukacyjnego uczniowie klasy IIB Wiktoria Kordylewska, Natalia Majorek, Oliwia Knocińska, Maciej Kossowski i Hubert Nowaczyk spróbowali znaleźć odpowiedź na pytanie „Czytać czy nie czytać…” Chyba im się udał.  Zobaczcie sami! TUTAJ

 

3mW naszej szkole od dwóch lat organizowany jest wewnątrzszkolny konkurs matematyczny. Biorą w nim udział uczniowie wszystkich klas, zarówno liceum jak i gimnazjum. Podobnie jak w poprzednim roku uczestnicy konkursu zostali podzieleni na zespoły trzy lub czteroosobowe. Poszczególne drużyny odpowiadały na wylosowane pytania matematyczne. W nagrodę za każdą prawidłową odpowiedź uczestnicy przesuwali swojego żółwia po planszy gry, tak, aby znalazł się on jak najbliżej mety. Do każdego pytania były podane cztery podpowiedzi, z których tylko jedna była prawdziwa.

Czytaj więcej: Wyniki konkursu „Matematyczny Bieg Żółwi”

23m1 kwietnia, sobota, godzina 21.00, dworzec autobusowy.

Oto czas i miejsce rozpoczęcia naszej przygody. Wyposażeni w koce, poduszki i góry jedzenia wyruszamy w kierunku Niemiec. Bardzo nam wesoło, a błogi i spokojny sen marzy się jedynie p. Grudzień i p. Wełnitz. W końcu dajemy za wygraną i zasypiamy. Na miejsce docieramy przed czasem, około godziny 10. Wszyscy już na nas czekają. Buziaki i uściski nie mają końca. Po entuzjastycznym powitaniu czas pojechać każdy do swojego niemieckiego korespondenta. Co nas czeka? Na pewno dobra zabawa, mnóstwo zwiedzania i językowy galimatias. Po południu same przyjemności: bowling, a po nim pysze, duże, amerykańskie burgery, w towarzystwie  ociekających tłuszczem frytek. Spokojnie, kalorie spalimy w kolejnych dniach.

Czytaj więcej: WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA 

Zachęcamy wszystkich do lektury najnowszego numeru "Echa Piątkowa", w którym na stronie 15 i 19 znajdziecie Państwo obszerną relację z Tygodnia Języka Polskiego autorstwa naszej uczennicy Basi Dudzińskiej z kl. I b.

Czytaj tutaj

IMG 3148Dnia 5 kwietnia br. gościliśmy w naszej szkole znakomitego gościa. W ramach organizowanych przez Echo Piątkowa spotkań Klubu Odkrywców i Reporterów odwiedził nas Arkady P. Fiedler, wnuk słynnego pisarza-podróżnika, globtroter i pasjonat Afryki.

Pan Fiedler opowiadał wszystkim zebranym w auli słuchaczom o swoich podróżach do Namibii, państwa stanowiącego – jak sam określił – „Afrykę w pigułce”. Pokazując setki fantastycznych zdjęć, zrelacjonował kolejne etapy wyprawy, której celem było pokonanie samochodami prawie 4000 km z Windhoek (stolicy Namibii) do wodospadów Wiktorii w Livingstone w Zambii.

Czytaj więcej: NA KRAŃCE ŚWIATA Z ARKADYM P. FIEDLEREM

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

10-12.04.2017

Prowadzący: Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej

PONIEDZIAŁEK 10.04.2017

Klasy I

godz. 9.oo-10.3o Nauka rekolekcyjna w Kościele pw. Opatrzności Bożej

(zbiórka – godz. 8.40, w szkole)

godz. 10.45-12.15 Zajęcia w szkole „Na granicy życia – uzależnienie”.
Spotkanie na temat uzależnienia alkoholowego (aula)

Klasy II i III

godz. 9.oo-10.3o Zajęcia w szkole „Na granicy życia – uzależnienie”.
Spotkanie na temat uzależnienia alkoholowego (aula)

godz. 10.45-12.15 Nauka rekolekcyjna w Kościele pw. Opatrzności Bożej

WTOREK 11.04.2017

Klasy I

godz. 9.oo-10.3o Nauka rekolekcyjna w Kościele pw. Opatrzności Bożej

(zbiórka – godz. 8.40, w szkole)

godz. 10.45-12.15 Zajęcia w szkole. Do wyboru:

 1. „Daleki świat” –spotkanie z misjonarzem (s.19)
 2. „Zaangażować się” – spotkanie animowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (s.18)

Klasy II i III

godz. 9.oo-10.3o Zajęcia w szkole. Do wyboru:

 1. „Daleki świat” –spotkanie z misjonarzem (s.19)
 2. „Zaangażować się” – spotkanie animowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (s.18)

godz. 10.45-12.15 Nauka rekolekcyjna w Kościele pw. Opatrzności Bożej

 

ŚRODA 12.04.2017

(wszystkie klasy)

godz. 9.oo-11.3o Nauka rekolekcyjna oraz Eucharystia w Kościele pw. Opatrzności Bożej

(zbiórka – godz. 8.4o, w szkole)

1Uczennice kl. II A Dagmara Dąbrowska, Paulina Krzykowska i Martyna Kukuczka otrzymały wyróżnienie w konkursie czytelniczym „Książkomania” zorganizowanym we współpracy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu z Katedrą Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM w Poznaniu. Zadaniem konkursowym było zareklamowanie ulubionej książki w formie krótkiego filmu. Dziewczyny wybrały „Hobbita” J.R.R. Tolkiena. W kręceniu filmu aktywnie uczestniczyły również Marta Wasielewska i Alicja Rzepecka.

Czytaj więcej: WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „KSIĄŻKOMANIA” 

20mW dniach 20- 24 marca nasza szkoła zgodnie z coroczną tradycją obchodziła Tydzień Europejski.

Była to doskonała okazja, aby uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat wylosowanych krajów europejskich, które prezentowali na stoiskach. Klasy zaprosiły nas w podróż po Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Holandii, Węgrzech, Włoszech, Grecji i Irlandii. Na stoiskach nie mogło zabraknąć plakatów z najważniejszymi informacjami, flag, folderów, słowniczków z podstawowymi zwrotami danego kraju.

Czytaj więcej: Tydzień Europejski 2017

Klub Odkrywców i Reporterów i Głos Gimnazjalisty G11 zapraszają do wspólnej wyprawy z Arkadym P. Fiedlerem na krańce Afryki. Potomek wielkiego pisarza i zapalony wędrowiec, który pieszo i "maluchem" zwiedził już kilka kontynentów poprowadzi nas na tereny Namibii, afrykańskiego kraju pełnego niezwykłych ludzi i krajobrazów. Film ze swych wypraw A. Fiedler zaprezentuje podczas spotkania, które odbędzie się w środę, 5 kwietnia o godz. 17 w auli Gimnazjum nr 11. Wszystkich miłośników podróży i przygód serdecznie zapraszamy.
Do zobaczenia.

Zapraszamy na spektakl, w którym bierze udział nasza uczennica Maja Gazdecka z klasy 2b.

Serdecznie zapraszamy 

Kate sama w domu

Kate sama w domu1

DSC 0142We wtorek, 28 lutego 2017r., odbyło się w naszej szkole coroczne Spotkanie Prymusów. Uczestniczyli w nim najlepsi uczniowie z Gimnazjum nr 11 oraz XV Liceum Ogólnokształcącego. Pani wicedyrektor Monika Cieślak oraz pani wicedyrektor Aleksandra Dymska wręczyły szkolnym prymusom listy gratulacyjne dla rodziców oraz życzyły zebranym dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów. Następnie przy kawie, herbacie oraz pysznym cieście integrowaliśmy się oraz snuliśmy plany na przyszłość. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie!

Czytaj więcej: Spotkanie prymusów z Dyrekcją

W środę 8 marca 2017r. odbył się ćwierćfinał w konkursie  "Matematycznym Biegu Żółwi" dla klas pierwszych i  drugich, a klas trzecich 10 marca 2017r.

Grupy z poszczegolnych klas reprezentowały dwie drużyny. Walka o punkty była zacięta i bardzo wyrównana. 

Oto zwycięzcy z poszczególnych klas:

 

 

Klasy pierwsze

Klasa IB

Klasa IB

Gabriela Molata

Dobiesław Dylewski

Klaudia Smelkowska

Wiktoria Benc

Oliwia Gracz

Blanka Kaźmierczak

Barbara Dudzińska

 

 

 

Klasy drugie

Klasa IIA

Klasa IID

 Wiktoria Łuczak

Kamil Rzepczyński

Tomasz Siminiak

Szymon Górniak

Oliwier Świtek

Jakub Zbąszyniak

Piotr Muszyński

 

 

 

Klasy trzecie

Klasa IIIA

Klasa IIIC

Andrzej Chabraszewski

Dawid Sas

Kacper Krzywda

Maksymilian Zaporowski

Adrian Siwek

Marzena Bartczak

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i zaangażowanie.

Trzymamy kciuki w etapie finałowym na poziomie gimnazjalnym.

Czytaj więcej: Ćwierćfinał Matemtycznego Biegu Żółwi

cieczUczniowie klasy 2a (grupa przyrodnicza) i 3b pod opieką p. Barbary Żołyńskiej zawędrowali na Wydział Fizyki UAM, aby po raz kolejny wysłuchać ciekawych informacji i poszerzyć swoją wiedzę. Tym razem tematem wykładu były niesamowite ciecze wokół nas. Do takich substancji płynnych jak woda przyzwyczailiśmy się od dziecka, ale wciąż pojawiają się nowe płynne substancje, które zaskakują nas swoimi właściwościami. Właściwości te zostały bliżej omówione na przykładach takich cieczy jak woda, krew, krochmal, farba, ketchup.

Spotkanie poprowadził prof. dr hab. Jacek Gapiński z Zakładu Biofizyki Molekularnej, Wydział fizyki UAM.

Uwaga wszyscy miłośnicy języka angielskiego!!!

Zapraszamy Was do wzięcia udziału
w

KONKURSIE WYMOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO,

który odbędzie się 22 marca (środa) o godz. 15.30 w sali nr 10

Każdy zainteresowany uczeń zobligowany jest

przygotować JEDEN z poniższych tekstów.

Zadaniem uczestnika konkursu będzie przeczytanie wybranego przez siebie tekstu. Przy ocenie pod uwagę brana będzie poprawność fonetyczna i intonacyjna oraz sposób interpretacji tekstu.

Teksty dostępne u p. Anny Wełnitz,

na szkolnym facebooku i TUTAJ

 

logoFundacja Ars już po raz kolejny zaprasza  do udziału w Konkursie Plastycznym "Świąteczna Pocztówka".  Głównym celem akcji jest rozwijanie talentu plastycznego dzieci i młodzieży, zachęcanie do twórczego interpretowania symboli związanych ze świętami Wielkanocnymi oraz podtrzymanie zwyczaju wysyłania kartek okolicznościowych. Dla finalistów przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zwycięzcy otrzymają także swoje prace w formie prawdziwych pocztówek. Zachęcamy do udziału!

Czytaj więcej: Konkurs Plastyczny "Świąteczna Pocztówka"

W związku z sukcesami edukacyjnymi osiągniętymi w pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/17 naszymi kandydatami do stypendium zostali

Dobrochna Nawrocka oraz Andrzej Chabraszewski z klasy III a.

Dobrochna osiąga nie tylko bardzo wysokie wyniki w nauce, ale również bardzo aktywnie działa na rzecz szkoły oraz środowiska lokalnego. Bardzo często bierze udział w różnych szkolnych imprezach. Od pierwszej klasy angażuje się w działania Samorządu Uczniowskiego oraz pracuje w Szkolnym Wolontariacie. Pomaga w kampanii na rzecz rozbudowy Hospicjum Palium oraz przy organizacji koncertów charytatywnych. Brała udział w maratonie pisania listów „Amnesty International” oraz akcji charytatywnej „Miś” na rzecz dzieci ze Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera. Jest finalistką Konkursu Wojewódzkiego Języka Polskiego. Ponadto wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie z Biologii oraz Języka Angielskiego. Brała również udział w szkolnym konkursie wiedzy o języku polskim oraz konkursie matematycznym „Matematyka bez Granic”.

Andrzej już w ubiegłym roku szkolnym został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. W tym roku ponownie został laureatem tego samego konkursu, jak również Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Ponadto brał udział w Wojewódzkim Konkursie z Historii, a w Wojewódzkim Konkursie z Matematyki przeszedł do etapu rejonowego. W ubiegłych latach uzyskał Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. W minionym półroczu wziął udział w trzech konkursach plastycznych – konkursie na świąteczną pocztówkę organizowanym przez Fundację Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki Ars, w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Powidoki z Mega Babką 2017” oraz w X edycji konkursu pt. „… ta dziwna kraina jest niedaleko miejsca, gdzie mieszkam…”

Dobrochnie i Andrzejowi gratulujemy nominacji i trzymamy kciuki za pozytywne rozpatrzenie ich kandydatur!!

Cała społeczność szkolna seredecznie gratuluje Andrzejowi Chabraszewskiemu z klasy 3a gdyż został

laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego i Fizycznego.

Jesteśmy również dumni z uczennicy tej samej klasy - Dobrochny Nawrockiej, która została

finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla Uczniów Gimnazjum

Serdecznie gratulujemy.

żółwJuż w tym tygodniu rusza nowa edycja szkolnego konkursu Matematyczny Bieg Żółwi. Zachęcamy wszystkich uczniów abyście pokazali swoje możliwości.

IMGP9358Finał akcji: „Kartki dla Oliwki”!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy z tak wielkim sercem zaangażowali się w akcję: „Kartki dla Oliwki”. Udało nam się zebrać 72 kartki z życzeniami, prawie wszystkie wykonane własnoręcznie z uwzględnieniem bajkowych upodobań dziewczynki.

Czytaj więcej: Kartki dla Oliwki

Zapraszamy do udziału w konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” II edycja – odpady.

Przedmiotem konkursu jest plakat naukowy (poster) propagujący właściwy sposób zagospodarowania odpadów (w tym niebezpiecznych) zawierający m.in. zachowania szkodzące środowisku, zachowania sprzyjające jego poprawie; podejmowane działania w celu właściwego sposobu zagospodarowania odpadów (w tym niebezpiecznych) w najbliższym otoczeniu – dom, szkoła, gmina.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej:

https://www.umww.pl/konkurs-nasz-pomysl-na-ochrone-srodowiska-ii-edycja-odpady

Postery proszę dostarczyć Pani Patrycji Talarskiej do 30 marca 2017 r.

AlicjaOliwka 22 lutego kończy 6 lat.

U Oliwii w wieku 19 miesięcy zdiagnozowano nowotwór złośliwy - Neuroblastoma. Po leczeniu onkologicznym zmaga się z niedoborem odporności tzw. SAD (brak przeciwciał swoistych). Co chwila coś… Nieustające infekcje, antybiotyki. Oliwka nie rozumie, dlaczego inne dzieci mogą cały czas biegać po podwórku, a Ona najczęściej patrzy tylko zza okna...

Uwielbia kartki urodzinowe, a szczególnie listy napisane specjalnie do niej!

Nie czekajmy! Czasu mało! Niech Oliwka tego dnia będzie NAJSZCZĘŚLIWSZA 🙂

Największa Fanka Krainy Lodu i Myszki Minni mówi, że nie może doczekać się karteczek:)))

PISZCIE KARTKI DO OLIWKI!!!

Przynoście je do p. Ludmiły Śliwieńskiej lub p. Anny Wełnitz.

Czekamy do PIĄTKU 17 LUTEGO!!!

 

Lista uczniow, którzy zakwalifikowali się do II etapu dyktanda szkolnego, który odbędzie się w pierwszym tygodniu po feriach.

1a: Jan Orliński, Szymon Kossowski, Jagoda Kamińska, Angelika Jaborska, Norbert Chotnicki.

1b: Barbara Dudzińska, Kaja Klim, Weronika Kowalewska, Blanka Kaźmierczak, Natalia Paszyn.

1c: Monika Dych, Maja Oleszczuk, Karolina Bukowska, Michał Pokora.

1d: Klaudia Krzemińska.

Ie: Emilia Mikulska.

2a: Dominik Wożnicki, Maja Nowaczyk, Kamil Kasprzak, Mikołaj Styza.

2b: Aleksandra Dziekan, Wiktoria Garczarek, Martyna Dzik.

2c: Adrianna Olszewska.

3a: Weronika Stachowiak, Joanna  Pierzchała , Julia Nowak, Marta Matuszewska, Dawid Sas, Lidia Jabłońska, Michał Kowalski, Klaudia Kotkowiak.

3b: Hanna Adamska, Nicole Bocheńska, Oliwia Borkowska, Kacper Borski, Wiktoria Hajdrych, Adam Marciniak, Patrycja Płoszyńska, Kamil Zimny.3c:  Patryk Dworak, Julia Galla, Michał Kabat, Filip Mika, Wiktoria Padniewska, Adrian Siwek.

3d: Anna Wasilewska.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za drugi etap.
POWODZENIA !

konkurs foto

Weź udział w szkolnym konkursie fotograficznym „ŻYWE OKŁADKI”!

1. Zastanów się, która z przeczytanych przez Ciebie książek, jest warta polecenia. A może  

   musisz jeszcze poszukać tej lektury? Biblioteka czeka na Ciebie :)

2. Wybierając książkę, zwróć uwagę na jej okładkę, ponieważ Twoim zadaniem będzie    

     stworzenie jak najdokładniejszej kopii okładki.

4. Przygotuj wyjątkową sesję, w czasie której wykonasz zdjęcia jak najpełniej  

   odzwierciedlające okładkę książki, którą chcesz zaprezentować:

   - zbierz potrzebne rekwizyty,

   - zadbaj o właściwy strój,

   - postaraj się o dokładność w odwzorowaniu okładki.

5. Pamiętaj, żeby zadbać o obróbkę graficzną zdjęcia, np. aby dodać tła, napisy czy

     wzmocnić kolory.

6. Wyślij wykonaną przez siebie okładkę w formacie jpg na adres e-mailowy:

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 19.02.2017.

7. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Tygodnia Języka Polskiego, który odbędzie  

   się w naszej szkole w dniach 20 – 24. 02. 2017 r.

15967683 1390439887657371 1841535835 oDrodzy Uczniowie. Wśród Was jest mnóstwo utalentowanych osób. Dziś prezentuję jedną z nich - Małgosię Budzińską z kl. I b, której pasją jest taniec, i to przez duże "T" 🙂
Małgosia Budzińska oraz Kacper Kasprzyk to para, która od marca 2015 roku razem zaczęła trenować taniec towarzyski w jednym z klubów tańca w Poznaniu. Oboje wcześniej tańczyli z innymi partnerami. Obecnie od września 2016 roku reprezentują i trenują w klubie tańca IGLICA WROCŁAW.

Czytaj więcej: Spełnione marzenia

inlineUczeń naszej szkoły, Franciszek Psuja został finalistą  Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego FarBoBajanie organizowanego przez Fundację Lokalnego Wsparcia Kultury AITWAR.
Na konkurs nadesłano 347 prac z całego województwa. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w pierwszych dniach grudnia, a prace wszystkich finalistów można oglądać na wystawie w Collegium Maius.

Czytaj więcej: Franciszek Psuja finalistą  Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego FarBoBajanie

6mBoże Narodzenie z Małym Księciem

22 grudnia 2016 roku w naszym gimnazjum panowała szczególnie świąteczna atmosfera.

Nauczyciele i uczniowie o godzinie 9.00 spotkali się w auli, gdzie obejrzeli „Jasełka z Małym Księciem”. Niezwykły bohater próbował uświadomić im, że miłość i Ten, który jest jej źródłem to najważniejsze sprawy w życiu człowieka. Przedstawienie poprzedziły słowa skierowane do wszystkich przez księdza Bartosza Kulczyka, który rozpoczął swoje wystąpienie od przeczytania fragmentu ewangelii na temat narodzenia Chrystusa.

Czytaj więcej: Jasełka 2016

20161214 155051WYGRALIŚMY!
W środę 14 grudnia 2016 roku odbył się mecz piłki siatkowej między gimnazjum a liceum. Jak co roku drużyny obu szkół starały się być tą najlepszą. W poprzednich latach pomimo ogromnej walki gimnazjum przegrywało, a liceum zdobywało tytuł zwycięzcy. W tym roku nastąpił (mamy nadzieję) przełom i GIMNAZJUM POKONAŁO LICEUM!

Czytaj więcej: Mikołajkowy MECZ PIŁKI SIATKOWEJ

DSC 064714 grudnia 2016r. grupa uczniów z klasy 2a i 2b pod opieką p. Marzeny Szymańskiej uczestniczyli w wykładzie otwartym na Wydziale Fizyki UAM. Wykład dotyczył zagadnień z dziedziny akustyki - "Dźwięki wokół nas", poprowadził go prof. dr hab. Rufin Makarewicz.  Wykład przybliżył słuchaczom zagadnienia związane z dźwiękami, jak powstają, jak się rozchodzą, kiedy barwa dźwięku jest jasna, a kiedy ciemna.

Czytaj więcej: Dźwięki wokół nas

14mDnia 5 grudnia klasa II b uczestniczyła w nietypowej lekcji wychowawczej. Odwiedziła nas mama jednej z uczennic, artysta-plastyk, designerka oraz architektka wnętrz, pani Olesya Privalova, która poprowadziła dla nas warsztat dotyczący przelewania swoich uczuć w to, co tworzymy.

W związku z tym, że Święta za pasem, razem z naszym Gościem wykonaliśmy różnymi metodami stroiki  świąteczne. I tylko niektóre z nich były typowe: z gałązek o bombek!

Czytaj więcej: Stroiki świąteczne

aZadaniem konkursowym jest wykonanie plastycznej lub fotograficznej interpretacji wybranych dzieł artystek, których twórczość przypada na XX i XXI wiek.

Niektóre z nich, jak m.in. Frida Kahlo, Yoko Ono, Marina Abramovic, czy w Polsce Magdalena Abakanowicz, Jadwiga Sawicka, Izabela Gustowska swoją sztuką i postawą twórczą wpisały się w opracowania.  Jesteśmy przekonani, że wśród kobiet artystek jest jeszcze wiele ciekawych postaci, które zasługują na większe uznanie.

Czytaj więcej: Powidoki z MegaBabką 2017

Na początku listopada uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w zbiórkę darów  dla schroniska "Azorek" w Obornikach. Zainteresowanie akcją przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, bowiem przyłączyły się do nas okoliczne przedszkola i żłobek. Razem udało  się zebrać naprawdę imponującą ilość karmy, materiałów na posłania, zabawek i wielu innych przydatnych zwierzętom akcesoriów. Pracownicy schroniska byli za wszystko bardzo wdzięczni, ale szczególnie dziękowali za okazane serce ich podopiecznym.

Całe przedsięwzięcie pokazało, że wszyscy, którzy wzięli w nim udział, mają wielkie serca i kochają zwierzęta.

W imieniu wszystkich podopiecznych schroniska bardzo dziękujemy za okazaną pomoc w przeprowadzeniu akcji zbiórki darów.

1m25.10.2016 r wszyscy drugoklasiści w ramach zajęć wychowania fizycznego, wzięli udział w zajęciach z podstaw samoobrony. Ich inicjatorem był rodzic jednej z naszych uczennic, a szkolenie prowadzili doświadczeni instruktorzy, funkcjonariusze Straży Granicznej. Po krótkiej części teoretycznej, nastąpiła bardzo wyczerpująca rozgrzewka, a następnie uczniowie poznali parę podstawowych chwytów samoobrony.

Czytaj więcej: SAMOOBRONA TO PODSTAWA!

mnemoW środowy poranek, 9 listopada, uczniowie klasy II b wzięli udział w nietypowej lekcji wychowawczej - warsztatach prowadzonych przez panią Małgorzatę Chełkowską-Dorną, trenerkę z 16-letnim stażem pracy zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i z dorosłymi.
Warsztaty dotyczyły mnemotechnik i sposobów efektywnego uczenia się. Poznaliśmy m.in. metodę haków oraz LOCO (tzw. rzymskiego pokoju). Uczyliśmy się także robić rysunki mnemotechniczne.
Zajęcia bardzo nam się podobały, postaramy się zastosować poznaną wiedzę w praktyce.

10 ksiazekWedług statystyk ponad 60% Polaków w ogóle nie czyta książek. Wspólnie udowodnijmy, że są w naszej szkole osoby, które kochają czytać!
To bez znaczenia jakie książki będziesz czytać - kryminały, sf, fantasy, historyczne, nieistotne w jakim formacie i jakiej grubości książki wybierzesz. Istotne jest to, żeby po prostu czytać! :) Czytać cały rok, nie od święta :)

Czytaj więcej: 10 KSIĄŻEK W ROKU SZKOLNYM - WYZWANIE CZYTELNICZE

plakatJuż po raz 8 Fundacja Ars organizuje konkurs na Świąteczną Pocztówkę - edycja zimowa. W związku z tym zapraszamy wszystkie chętne klasy i dzieci do udziału. Głównym celem i zarazem założeniem konkursu jest rozwijanie talentu plastycznego dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do twórczego interpretowania symboli związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Pocztówka świąteczna 2016

Miło nam jest poinformować,że uczniowie naszego gimnazjum zakwalifikowali się do etapów rejonowych wojewódzkich konkursów przedmiotowych.  

A są to:

- Andrzej Chabraszewski z klasy 3a Wojewódzki Konkurs Chemiczny, Fizyczny i Matematyczny,

- Dobrochna Nawrocka z klasy 3a Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego,

- Jakub Lemiesiewicz z klasy 3a Wojewódzki Konkurs Matematyczny,

- Daniel Ignasiak z klasy 3b Wojewódzki Konkurs Matematyczny.

Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia.

SPOTKANIA GIMNAZJALISTÓW Z POLICJĄ W RAMACH PROGRAMU „SZKOŁA WOLNA OD NARKOTYKÓW I PRZEMOCY”

7 listopada odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych z koordynatorem programu z ramienia Referatu ds. Nieletnich Komisariatu Poznań – Północ, panią sierżant Magdaleną Kołodziej, z którą od wielu lat współpracuje nasza szkoła. Tematyka poruszała niezwykle ważne kwestie dotyczące:
- bezpieczeństwa w szkole i poza nią
- przejawów demoralizacji wśród młodych ludzi
- odpowiedzialności karnej osób nieletnich
- stosowania różnego rodzaju środków psychoaktywnych
- roli nauczyciela jako funkcjonariusza publicznego.

Czytaj więcej: „SZKOŁA WOLNA OD NARKOTYKÓW I PRZEMOCY”

W dniach 25 października i 3 listopada uczniowie klas I uczestniczyli w zajęciach z pierwszej pomocy organizowanych w ramach projektu ,,Wiem jak ratować życie”.

Zgodnie z głównym celem programu uczniowie posiedli wiedzę dotyczącą podstaw teoretycznych i praktycznych udzielania pierwszej pomocy w stanach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia poszkodowanego.

Zajęcia zostały zorganizowane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania i przeprowadzone przez Panią Violettę Matecką i ratowników medycznych.

4mW ostatnią środę października z inicjatywy pani Doroty Szulc uczniowie wszystkich klas II wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.
Zebraliśmy się pod szkołą, gdy było jeszcze ciemno - o 5.45 - i szczękając zębami z zimna i niewyspania, czekaliśmy na autokar. Ruszyliśmy w drogę o 6.00, ale myli się ten, kto pomyślał, że postanowiliśmy dospać. Jechało się miło, czas zajął nam film o Warszawie puszczony przez panią przewodnik, a o nasze pełne brzuchy zadbał McDonald's, w którym zatrzymaliśmy się na trasie.

Czytaj więcej: Wycieczka do Warszawy

1m20 października 2016 r. w czwartek, przedstawiciele klas III a, III b, III c wraz z nauczycielem matematyki p. Mariolą Nowak wzięli udział w wykładzie "Geometria w muzyce". Wykład ten odbył się w pięknej auli Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jego celem było ukazanie związków i podobieństw pomiędzy tymi odległymi na pozór dziedzinami nauki. Spotkanie poświęcone było przekształceniom geometrycznym i ich odpowiednimi analogiami występującymi w kompozycjach wielkich mistrzów: Mozarta, Pachelbela i Bacha.

Czytaj więcej: WYKŁAD "GEOMETRIA W MUZYCE"  

kolażW najbliższy piątek o godz. 15.15 zapraszamy do artystycznego eksperymentu 🙂 Chcesz wcielić się w postać i nagrać swój głos? Zgłoś się do p. Anety Pluty. Przygotujemy kolaż z... (szczegóły już w piątek)

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym roku szkolnym Koło teatralne zaprasza wszystkich chętnych do działań artystycznych. Będziemy realizować projekty teatralne i parateatralne, do których wcześniej ogłaszany będzie nabór.

16197063 1403038123064214 572311838 o

1mKlasa 3a we wtorkowy poranek 15 października zaczęła lekcje nietypowo. Poszli do pokoju nauczycieli w-f-u po pachołki. Ich zadaniem było zmierzyć długość i szerokość boisk szkolnych. Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem mając tylko pachołki oraz dostępne jednostyki miary takie jak łokcie czy stopy. Uczniowie wymyślili, że mogą skorzystać ze sposobu Talesa na obliczenie szerokości rzeki.

Czytaj więcej: Lekcja matematyki na boisku szkolnym

VII edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Matematyka w obiektywie".
Konkurs organizowany corocznie przez Uniwersytet Szczeciński jest bezpłatny i powszechny, łączy świat  kultury wizualnej z nauką, popularyzuje i rozwija wiedzę i kulturę matematyczną, przełamuje bariery przed matematyką.
Termin zgłoszeń: 31.10.2016 godz. 23:59
Uczestnicy:  2 grupy wiekowe (do i powyżej 20 roku życia).

Aby wziąć udział w konkursie trzeba się zgłosić na www.mwo.usz.edu.pl , podać swoje konto e-mailowe, poczekać na link aktywacyjny. Następnie wypełnić zgłoszenie. Zdjęcia (max 6 szt.) proszę wysyłać wraz z tytułami i opisami poprzez formularz elektroniczny).

 Nagrody dla laureatów, ambasadorów: tablety, smartfony, gadżety o łącznej wartości ponad 15 tys. zł, nominacje do wystaw, kalendarza, książek, oryginalne dyplomy firmowane przez US, MEN, Rzecznika Praw Dziecka, MKiDN, listy gratulacyjne. Nagroda dodatkowa  – Prezesa Polskiego Towarzystwa Matematycznego – za zdjęcie z najciekawszym opisem matematycznym.

Konkurs w tym roku  został wyróżniony honorowymi patronatami: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin,  JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego,  Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz  Prezesa Fundacji XX. Czartoryskich.

Zgłoszenia oraz pytania prosimy kierować do p. Magdaleny Brzyckiej bezpośrednio lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

logo pnwm

Ale się działo! Wszystko zaczęło się 2 października, kiedy to późnym wieczorem na dworzec PKP przybyła zaproszona przez nas niemiecka młodzież z Siebengebirgsgymnasium Bad Honnef. Po ciepłym przywitaniu nasi zmęczeni długą podróżą goście udali się do polskich rodzin, by tam w przyjaznej atmosferze zebrać siły na nadchodzący tydzień, pełen wrażeń i niespodzianek.

Czytaj więcej: WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA 

IMG 171515 października w sobotę uczniowie klasy II b Gimnazjum nr 11 wraz z absolwentami szkoły, pod opieką fantastycznej piątkowskiej Radnej p. Małgorzaty Chełkowskiej-Dorniak zorganizowali wspaniały, wyjatkowy Festyn.

W programie była cała masa atrakcji: Angry Birds, występy muzyczne (śpiewali m.in. Maks Cieśla i Maja Nowaczyk), minigolf, konkurencje rodzinne z nagrodami, słodkości upieczone przez naszych Rodziców, kucyki i konie ze stajni Lajkonik, pokaz woltyżerki w wykonaniu naszej uczennicy Liwii Jankowiak, Mistrzyni Polski, wozy strażackie, dmuchańce, tęczowa wata cukrowa, jazda samochodami terenowymi i wiele innych.

Czytaj więcej: FESTYN OSIEDLOWY

2 27 października, jesiennym wieczorem klasy Ib, IIa i II b wraz z wychowawczyniami oraz zaproszonymi Rodzicami odwiedziły pobliski Dom Kultury „Dąbrówka”,
w którym swoją siedzibę ma Teatr Castingowy „mplusm”.

Na zaproszenie reżyserki, p. Anny Szymczak oraz scenografki, p. Barbary Gazdeckiej mieliśmy okazję uczestniczyć w otwartej próbie generalnej przedstawienia „Nić życia. Opowieść o mitach greckich”.

Czytaj więcej: „Nić życia. Opowieść o mitach greckich”

W związku z sukcesami edukacyjnymi osiągniętymi w drugim półroczu roku szkolnego 2015/16 naszym kandydatem do stypendium został Michał Kabat, uczeń klasy III c, który nie tylko osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, ale również angażuje się w życie naszej szkoły.

Michał aktywnie działa w Samorządzie Uczniowskim, pomaga w organizowaniu różnych imprez szkolnych. Brał udział w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym, X Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania „Klechdy i bajędy” oraz w Konkursie Pięknego Czytania „Lesen gehen…”.

Michałowi gratulujemy nominacji i trzymamy kciuki za pozytywne rozpatrzenie jego kandydatury!!!

Skarbnik słów niebanalnych

Biblioteka G11

Radiowa Piętnastka

Poradnia Językowa G11

Cyberprzemoc

1% dla szkoły

XV LO

Nabór

2018 Copyright Gimnazjum nr 11 w Poznaniu Rights Reserved