foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
UWAGA !!! KONKURS 6 lutego 2018 r. mieliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Napisz pracę na jeden wybrany przez siebie temat. Może to być opowiadanie, esej czy rozprawka, praca plastyczna, mem wykorzystując komputer lub nie. Czekamy na wasze prace do końca lutego. Tematów prac szukaj na Stronie Głównej

Gimnazjum nr 11

Najlepsze w Poznaniu

logo

Cyberprzemoc może dotknąć wszystkich użytkowników Internetu, bez względu na wiek czy poziom umiejętności posługiwania się komputerem. To zarówno wyzywanie i straszenie innych przez Internet, jak i publikowane i rozsyłane bez zgody zdjęcia i filmy.
Według badań przeprowadzonych przez Gemius S.A. dla Fundacji Dzieci Niczyje, z zastraszaniem w sieci lub inną formą cyberprzestępstwa miało do czynienia już około połowy nieletnich internautów w Polsce. Raport Norton Online Family mówi nawet o 79% polskich dzieci, które miały negatywne doświadczenia w Internecie.

Często docierają do nas informacje, na przykład o wykluczeniu pewnej osoby, ponieważ ukazały się różnego rodzaju materiały, zdjęcia, filmy czy publikacje przedstawiające ją w negatywnym świetle. Dochodzi do tzw. „hejtowania”, wytykania tego młodego człowieka, izolowania go, pokazywania w negatywnym świetle. – mówi podinsp. Piotr Mania, z-ca naczelnika wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Akty cyberprzemocy mogą wyglądać niewinnie, potrafią jednak wyrządzać bardzo dużą krzywdę. Cyberprzemoc bowiem nie kończy się wraz z wyłączeniem komputera. Przenosi się na szkolne życie dziecka. Niestety połowa ofiar cyberprzemocy nie mówi o tym nikomu. Zaledwie co dziesiąte dziecko informuje o takich przypadkach rodziców lub nauczyciela.

Przewodnik w wersji pdf

Bibliografia

Materiały pochodzą ze strony http://ppnt.poznan.pl oraz materiałów strony Wojewódzkiej Komendy Policji w Poznaniu.

Przydatne linki:

https://dyzurnet.pl/

https://www.ore.edu.pl/index.php/2015/03/06/bezpieczenstwo-w-sieci/

https://akademia.nask.pl/nastolatki-w-internecie-raport.html?fromsearch

https://www.edukator.pl/ 

http://safeinternet.pl/

 

Zagrożenia - zapobieganie część 1  

Zagrożenia - zapobieganie część 2 

Zagrożenia - zapobieganie - gry komputerowe 

 cyberprzemoc1 5

 

Skarbnik słów niebanalnych

Biblioteka G11

Radiowa Piętnastka

Poradnia Językowa G11

Cyberprzemoc

1% dla szkoły

XV LO

Nabór

2018 Copyright Gimnazjum nr 11 w Poznaniu Rights Reserved