Cyberprzemoc

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Uwaga! Egzaminy poprawkowe odbędą się 29 i 30 sierpnia (środa / czwartek) o godz. 9.00. Szczegółowy harmonogram zostanie przekazany przez e-dziennik w terminie późniejszym.

Gimnazjum nr 11

Najlepsze w Poznaniu

logo

Cyberprzemoc może dotknąć wszystkich użytkowników Internetu, bez względu na wiek czy poziom umiejętności posługiwania się komputerem. To zarówno wyzywanie i straszenie innych przez Internet, jak i publikowane i rozsyłane bez zgody zdjęcia i filmy.
Według badań przeprowadzonych przez Gemius S.A. dla Fundacji Dzieci Niczyje, z zastraszaniem w sieci lub inną formą cyberprzestępstwa miało do czynienia już około połowy nieletnich internautów w Polsce. Raport Norton Online Family mówi nawet o 79% polskich dzieci, które miały negatywne doświadczenia w Internecie.

Często docierają do nas informacje, na przykład o wykluczeniu pewnej osoby, ponieważ ukazały się różnego rodzaju materiały, zdjęcia, filmy czy publikacje przedstawiające ją w negatywnym świetle. Dochodzi do tzw. „hejtowania”, wytykania tego młodego człowieka, izolowania go, pokazywania w negatywnym świetle. – mówi podinsp. Piotr Mania, z-ca naczelnika wydziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Akty cyberprzemocy mogą wyglądać niewinnie, potrafią jednak wyrządzać bardzo dużą krzywdę. Cyberprzemoc bowiem nie kończy się wraz z wyłączeniem komputera. Przenosi się na szkolne życie dziecka. Niestety połowa ofiar cyberprzemocy nie mówi o tym nikomu. Zaledwie co dziesiąte dziecko informuje o takich przypadkach rodziców lub nauczyciela.

Przewodnik w wersji pdf

Bibliografia

Materiały pochodzą ze strony http://ppnt.poznan.pl oraz materiałów strony Wojewódzkiej Komendy Policji w Poznaniu.

Przydatne linki:

https://dyzurnet.pl/

https://www.ore.edu.pl/index.php/2015/03/06/bezpieczenstwo-w-sieci/

https://akademia.nask.pl/nastolatki-w-internecie-raport.html?fromsearch

https://www.edukator.pl/ 

http://safeinternet.pl/

 

Zagrożenia - zapobieganie część 1  

Zagrożenia - zapobieganie część 2 

Zagrożenia - zapobieganie - gry komputerowe 

 cyberprzemoc1 5

 

Skarbnik słów niebanalnych

Biblioteka G11

Radiowa Piętnastka

Poradnia Językowa G11

Cyberprzemoc

1% dla szkoły

XV LO

Nabór

2018 Copyright Gimnazjum nr 11 w Poznaniu Rights Reserved